• Disclosure

    ★★★★½

  • Mucho Mucho Amor: The Legend of Walter Mercado

    ★★★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★

  • I'm No Longer Here

    ★★★★½

  • Saint Maud

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Child's Play

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★

  • Gloria Bell

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • Shakedown

    ★★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Ingrid Goes West

    ★★★★

  • The Little Hours

    ★★★★

  • 20th Century Women

    ★★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★

  • Finding Dory

    ★★★

  • Little Sister

    ★★★

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★★

  • Swiss Army Man

    ★★★

  • Room

    ★★★★

  • People, Places, Things

    ★★★★½

  • Inside Out

    ★★★

  • Tangerine

    ★★★★

  • The Interview

  • Ex Machina

    ★★★★½

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★★

  • It Follows

    ★★★½

  • The Way He Looks

    ★★★★½

  • Neighbors

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★½

  • A Girl Walks Home Alone at Night

    ★★★½

  • The Skeleton Twins

    ★★★½

  • Obvious Child

    ★★★

  • Whiplash

    ★★★★

  • Palo Alto

    ★★½

  • The To Do List

    ★★★★½

  • Monsters University

  • This Is the End

    ★★★★

  • The Bling Ring

  • Brazzaville Teen-Ager

  • Django Unchained

    ★★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★

  • Frances Ha

    ★★★★

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★½

  • 21 Jump Street

    ★★½

  • Project X

  • 50/50

    ★★★★

  • The Skin I Live In

    ★★★★★

  • The Help

  • Crazy, Stupid, Love.

    ★★★★

  • Pariah

    ★★★★½