• Luca

    ★★★★★

  • Me Sinto Bem com Você

  • Cruella

    ★★★½

  • Mare of Easttown

  • WandaVision

    ★★★½

  • The Promised Neverland

  • Connections

  • Não Te Amo Mais

    ★★★

  • Hear Me

  • Ruth

  • Out of Place

  • The Queen's Gambit

  • Salvo el crepúsculo

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Walking Through

  • American Murder: The Family Next Door

  • Karaoke

    ★★★

  • Letícia, Monte Bonito, 04

  • I Care a Lot

  • Still Processing

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Broken Hearts Gallery

  • I'm Thinking of Ending Things

  • The Inside

  • They Almost Made Me Believe That I Didn’t Exist

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★

  • The Half of It

  • Normal People

  • The Last Memories of Abril

    ★★★½

  • Little Fires Everywhere

  • The Metamorphosis of Birds

    ★★★★★

  • All the Bright Places

  • The Trials of Gabriel Fernandez

  • The Woman Who Ran

    ★★★★

  • My Name Is Baghdad

    ★★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Ted Bundy: Falling for a Killer

  • Lost Girls

  • Promising Young Woman

  • A Fall from Grace

  • Little Women

    ★★★★★

  • Leo & Alex in the Middle of the 21st Century

  • The Addams Family

    ★★★½

  • Entire Days Together

  • The Day a Tree Fell

  • Tall Girl

  • K-12

  • Joker

    ★★★

  • Marriage Story

  • NiNoKuni

    ★★★★★

  • Hair Love

  • A Rainy Day in New York

  • A Month of Single Frames

    ★★★★★

  • Ghost Strata

    ★★★

  • Saving Zoë

  • Anima

    ★★★★

  • Annabelle Comes Home

  • Take Me To Prom

    ★★★

  • Midsommar

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Bacurau

    ★★★★★

  • The Last Summer

  • A Love Song for Latasha

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

  • Someone Great

  • Us