• Infinite

    ★★½

  • In The Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Oxygen

    ★★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Why Did You Kill Me?

    ★★★

  • Karnan

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★

  • The Day Sports Stood Still

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Doors

    ★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Sentinelle

    ★★★

  • Boogie

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Biggie: I Got a Story to Tell

    ★★★

  • Cherry

    ★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★½

  • Tom & Jerry

    ★★

  • Bliss

    ★★★

  • Space Sweepers

    ★★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • A Glitch in the Matrix

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★½

  • Flinch

    ★★★½

  • Outside the Wire

    ★★

  • Locked Down

    ★★★½

  • Tiger

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Education

    ★★★

  • Alex Wheatle

    ★★½

  • Monster Hunter

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • I'm Your Woman

    ★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★½

  • Totally Under Control

    ★★★★

  • Nocturne

    ★★½

  • Soul

    ★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • Fatman

    ★★★

  • Run

    ★★★½

  • Books of Blood

    ★★★

  • Black Box

    ★★

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • All Because of You

  • Mangrove

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Shadow in the Cloud

    ★★★★

  • The Boy from Medellín

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Antebellum

    ★★½

  • The Paper Tigers

    ★★★

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★★★★