Caproni has logged 145 entries for films during 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★★
Edit this entry  
19
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★
Edit this entry  
13
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★
Edit this entry  
12
The One I Love

The One I Love

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Chef

Chef

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Camp X-Ray

Camp X-Ray

2014
×
★★½
Edit this entry  
03
Toad Road

Toad Road

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
[REC]²

[REC]²

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
[REC]

[REC]

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Signal

The Signal

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
This Is Spinal Tap

This Is Spinal Tap

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Honeymoon

Honeymoon

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Frank

Frank

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Boxtrolls

The Boxtrolls

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Sacrament

The Sacrament

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Neighbors

Neighbors

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Casting By

Casting By

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Good Morning, Vietnam

Good Morning, Vietnam

1987
×
★★★½
Edit this entry  
24
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Last Waltz

The Last Waltz

1978
×
★★★½
Edit this entry  
23
Lucy

Lucy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Hard Day's Night

A Hard Day's Night

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hercules

Hercules

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
They Came Together

They Came Together

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Birth

Birth

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Life Itself

Life Itself

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Locke

Locke

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Earth to Echo

Earth to Echo

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Noah

Noah

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Transformers: Age of Extinction

Transformers: Age of Extinction

2014
×
Read the review Edit this entry  
12
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sexy Beast

Sexy Beast

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Jodorowsky's Dune

Jodorowsky's Dune

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cuban Fury

Cuban Fury

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Blue Ruin

Blue Ruin

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry