Dermmoney has logged 32 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
14
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★★★
Edit this entry  
05
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
★★★★
Edit this entry  
01
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★
Edit this entry  
31
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★
Edit this entry  
29
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Inception

Inception

2010
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★
Edit this entry  
25
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★
Edit this entry  
22
Light of My Life

Light of My Life

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Smiling Friends

Smiling Friends

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Heat

Heat

1995
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★
Edit this entry  
18
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The Imposter

The Imposter

2012
×
★★★★
Edit this entry  
15
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Her

Her

2013
×
★★★★
Edit this entry  
14
Snatch

Snatch

2000
×
★★½
Edit this entry  
13
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★½
Edit this entry  
12
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Enter the Dragon

Enter the Dragon

1973
×
★★★½
Edit this entry  
06
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
06
American History X

American History X

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★½
Edit this entry  
06
Her

Her

2013
×
★★★½
Edit this entry  
05
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Edit this entry