• The Empty Man

    ★★½

  • Class Action Park

    ★★★★

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★★

  • The Avengers

    ★★★★½

  • Captain America: The First Avenger

    ★★★★

  • FRED: The Movie

    ★½

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★★

  • Kill Bill: Vol. 2

    ★★★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★★

  • Spirited Away

    ★★★★½

  • Joe Dirt

    ★★★★½

  • The Big Lebowski

    ★★★★½

  • Ghost in the Shell

    ★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★½

  • Reservoir Dogs

    ★★★★½

  • Misery

    ★★★★

  • Tetsuo: The Iron Man

    ★★★★

  • Akira

    ★★★★

  • Videodrome

    ★★★★

  • Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

    ★★★★

  • Fantastic Planet

    ★★★★½