Sort by

Luca has logged 128 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Climax

Climax

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
Ben Is Back

Ben Is Back

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
#Female Pleasure

#Female Pleasure

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Widows

Widows

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Little Drummer Girl

The Little Drummer Girl

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Burning

Burning

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Girl

Girl

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Land of Steady Habits

The Land of Steady Habits

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Operation Finale

Operation Finale

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
22 July

22 July

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Maniac

Maniac

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bao

Bao

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
First Man

First Man

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Juliet, Naked

Juliet, Naked

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry