• Let Him Go

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Dolittle

    ½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • The Good Liar

    ★★★★

  • Watchmen

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★

  • Marriage Story

    ★★

  • It Chapter Two

  • Midsommar

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Parasite

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Gentleman Jack

    ★★★★

  • Us

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★

  • Suspiria

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★

  • Hotel Artemis

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • The Babysitter

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Revenge

    ★★★★

  • mother!

    ★★

  • It

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★

  • Lady Bird

    ★★★

  • First Reformed

    ★★★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Doctor Strange

    ★★

  • I Am Not Your Negro

    ★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★

  • La La Land

    ★★★

  • Crow

    ★★★★★

  • Personal Shopper

    ★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

  • Deadpool

    ★★★

  • The Lobster

    ★★

  • Ant-Man

    ★★

  • Sicario

    ★★★★

  • Carol

    ★★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★