desmith1992 has logged 29 entries for films during May 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Tomorrowland

Tomorrowland

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
San Andreas

San Andreas

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Donnie Brasco

Donnie Brasco

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Das Boot

Das Boot

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
How to Die in Oregon

How to Die in Oregon

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Croods

The Croods

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Black Sunday

Black Sunday

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Haider

Haider

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Big Eyes

Big Eyes

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
John Carter

John Carter

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Way of the Dragon

The Way of the Dragon

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Last of the Mohicans

The Last of the Mohicans

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Vanishing of the Bees

Vanishing of the Bees

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Cloudy with a Chance of Meatballs 2

Cloudy with a Chance of Meatballs 2

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Constantine

Constantine

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Wild

Wild

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Village

The Village

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Angela's Ashes

Angela's Ashes

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Crazies

The Crazies

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Case 39

Case 39

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry