Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
Eternals

Eternals

2021
×
★★
Edit this entry  
12
Heist

Heist

2001
×
★★★½
Edit this entry  
11
Down with Love

Down with Love

2003
×
Edit this entry  
11
The Replacements

The Replacements

2000
×
★★★½
Edit this entry  
11
Dirty Work

Dirty Work

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★½
Edit this entry  
08
Jack and Jill

Jack and Jill

2011
×
★★½
Edit this entry  
07
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★½
Edit this entry  
05
Shallow Hal

Shallow Hal

2001
×
★★½
Edit this entry  
05
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★
Edit this entry  
04
Reno 911! The Hunt for QAnon

Reno 911! The Hunt for QAnon

2021
×
★★½
Edit this entry  
01
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Speed

Speed

1994
×
★★★★
Edit this entry  
04
TINA

TINA

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Hands on a Hardbody: The Documentary

Hands on a Hardbody: The Documentary

1997
×
★★★★
Edit this entry  
26
Dick

Dick

1999
×
★★★½
Edit this entry  
25
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★
Edit this entry  
24
Strange Negotiations

Strange Negotiations

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Me You Madness

Me You Madness

2021
×
½
Edit this entry  
22
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
Smithereens

Smithereens

1982
×
★★★½
Edit this entry  
19
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★
Edit this entry  
16
Bullitt

Bullitt

1968
×
★★★½
Edit this entry  
15
My Blind Brother

My Blind Brother

2016
×
★★½
Edit this entry  
13
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★½
Edit this entry  
09
Grosse Pointe Blank

Grosse Pointe Blank

1997
×
★★½
Edit this entry  
08
Miller's Crossing

Miller's Crossing

1990
×
★★★★
Edit this entry  
28
Papillon

Papillon

1973
×
★★★★
Edit this entry  
27
Some Kind of Heaven

Some Kind of Heaven

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
½
Edit this entry  
21
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★½
Edit this entry  
18
Into the Woods

Into the Woods

2014
×
★★
Edit this entry  
14
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Earwig and the Witch

Earwig and the Witch

2020
×
★★½
Edit this entry  
10
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Derek DelGaudio's In & of Itself

Derek DelGaudio's In & of Itself

2020
×
★★½
Edit this entry  
09
The Equalizer

The Equalizer

2014
×
★★
Edit this entry  
06
The Dig

The Dig

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
Carlito's Way

Carlito's Way

1993
×
★★★★
Edit this entry  
05
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Edit this entry  
04
News of the World

News of the World

2020
×
★★½
Edit this entry  
02
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
31
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★★
Edit this entry