Devin has logged 32 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Notes on a Scandal

Notes on a Scandal

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Orphanage

The Orphanage

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Witches

The Witches

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Brood

The Brood

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Faculty

The Faculty

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
30 Days of Night

30 Days of Night

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Child's Play

Child's Play

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fallen

Fallen

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Devil

Devil

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
12
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Armageddon

Armageddon

1998
×
★★★½
Edit this entry  
29
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★½
Edit this entry  
12
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★½
Edit this entry  
18
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Misery

Misery

1990
×
★★★½
Edit this entry  
10
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★
Edit this entry  
05
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
1917

1917

2019
×
★★★★★
Edit this entry