• Bad Trip

    ★★★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • An Evening with Tim Heidecker

    ★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • 6 Underground

    ★★★★

  • 1917

    ★★★

  • Last Christmas

    ★★★

  • Mister America

    ★★★

  • Sturgill Simpson Presents Sound & Fury

    ★★★★★

  • Bikram: Yogi, Guru, Predator

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★½

  • The King

    ★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Ad Astra

  • Too Old to Die Young

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Family Romance, LLC

    ★★★★★

  • Nomad: In the Footsteps of Bruce Chatwin

    ★★★½

  • Us

    ★½

  • Good Boys

    ★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • The Beach Bum

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Serenity

    ★★★½

  • Vice

    ★★½

  • The Mule

    ★★★★

  • The Land of Steady Habits

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★★

  • High Life

    ★★★½

  • Through Black Spruce

    ★★★½

  • The Lie

    ★★★½

  • Greta

    ★★½

  • The Predator

    ★★★★

  • The Sisters Brothers

    ★★★½

  • Meeting Gorbachev

    ★★★★

  • Destroyer

    ★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★

  • Roma

    ★★★★

  • Burning

    ★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★★

  • Ash Is Purest White

    ★★★½

  • Arctic

    ★½

  • Galveston

  • Prospect

    ★★★

  • Gringo

    ★½

  • Annihilation

  • Minding the Gap

    ★★★

  • Hereditary

    ½

  • Wildlife

  • Leave No Trace

    ★★★★

  • Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • Downsizing

    ★★½

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★½

  • mother!

    ★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★½

  • Hostiles

    ★★★½

  • The Vault

  • Lady Bird

    ★★★½

  • First Reformed

    ★★★½

  • The Glass Castle

    ★★★★