• Wrath of Man

    ★★★½

  • Seaspiracy

    ★★★★

  • The End of the Storm

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • Unhinged

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Extraction

    ★★★★

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★½

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • Rising High

    ★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Nightlife

  • 365 Days

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • The Irishman: In Conversation

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Das perfekte Geheimnis

    ★★★

  • Tatort: Angriff auf Wache 08

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • The King

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Tune in for Love

    ★★★

  • Angel Has Fallen

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★

  • The Lion King

    ★★★★

  • When They See Us

    ★★★★

  • Avengement

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Diego Maradona

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • The Ruthless

    ★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • The Highwaymen

    ★★★

  • Long Shot

    ★★★½

  • Triple Frontier

    ★★★★

  • Murot und das Murmeltier

    ★★½

  • Piranhas

    ★★½

  • What Men Want

    ★★½

  • Serial (Bad) Weddings 2

    ★★

  • All About Me

    ★★★½

  • Bad Seeds

    ★★★

  • Escape at Dannemora

    ★★★★

  • Creed II

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★½

  • How About Adolf?

    ★★★

  • Cut Off

    ★★★

  • The Night Comes for Us

    ★★★½

  • Brian Banks

    ★★

  • Johnny English Strikes Again

    ★½

  • Green Book

    ★★★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • Free Solo

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½