dgr79 has logged 112 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Going in Style

Going in Style

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
Conviction

Conviction

2010
×
★★★½
Edit this entry  
30
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Edit this entry  
30
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
29
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
★½
Edit this entry  
28
The Pursuit of Happyness

The Pursuit of Happyness

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
27
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Sting

The Sting

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Pursuit of Happyness

The Pursuit of Happyness

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Paid in Full

Paid in Full

2002
×
★★★★
Edit this entry  
17
Creed

Creed

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Cut Off

Cut Off

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
Piranhas

Piranhas

2019
×
★★½
Edit this entry  
24
Nightlife

Nightlife

2020
×
Edit this entry  
15
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★½
Edit this entry  
06
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★½
Edit this entry  
06
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
30
What Men Want

What Men Want

2019
×
★★½
Edit this entry  
28
Get Out

Get Out

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
Bad Seeds

Bad Seeds

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Thirteen Days

Thirteen Days

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Angel Has Fallen

Angel Has Fallen

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★
Edit this entry  
09
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
★★★
Edit this entry  
19
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Edit this entry  
19
Legend

Legend

2015
×
★★★★
Edit this entry  
19
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★½
Edit this entry  
20
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★★
Edit this entry  
14
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
365 Days

365 Days

2020
×
Edit this entry  
24
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
Extraction

Extraction

2020
×
★★★★
Edit this entry  
09
Middleditch & Schwartz

Middleditch & Schwartz

2020
×
★★★½
Edit this entry  
04
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
02
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Wild Tales

Wild Tales

2014
×
★★★
Edit this entry