dgr79 has logged 24 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★
Edit this entry  
29
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Man from Earth

The Man from Earth

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Last Dance

The Last Dance

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Rising High

Rising High

2020
×
★½
Edit this entry  
16
Escape Plan

Escape Plan

2013
×
★★
Edit this entry  
15
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★★
Edit this entry  
13
Tune in for Love

Tune in for Love

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Our Summer in Provence

Our Summer in Provence

2014
×
★★½
Edit this entry  
13
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
Phone Booth

Phone Booth

2002
×
★★½
Edit this entry  
10
Friday

Friday

1995
×
★★★
Edit this entry  
09
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★
Edit this entry  
04
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
Okja

Okja

2017
×
★★★½
Edit this entry