• Platoon

    ★★★½

  • Stand by Me

    ★★★★

  • Back to the Future

    ★★★½

  • Double Trouble

    ★★★

  • Once Upon a Time in America

    ★★★½

  • Scarface

    ★★★★½

  • Return of the Jedi

    ★★★

  • Blade Runner

    ★★★★

  • Raiders of the Lost Ark

    ★★★★

  • The Empire Strikes Back

    ★★★★

  • Apocalypse Now

    ★★★★

  • Escape From Alcatraz

    ★★★★

  • Grease

    ★★

  • Star Wars

    ★★★½

  • Augsburger Puppenkiste - Jim Knopf und die Wilde 13

    ★★½

  • One Flew Over the Cuckoo's Nest

    ★★★½

  • The Godfather: Part II

    ★★★★★

  • The Sting

    ★★★★★

  • Papillon

    ★★★½

  • Mean Streets

    ★★★

  • American Pie

    ★★★★

  • The Godfather

    ★★★★★

  • Once Upon a Time in the West

    ★★★★

  • The Good, the Bad and the Ugly

    ★★★★★

  • 12 Angry Men

    ★★★★★