• The Favourite

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Tag

    ★★★

  • BlacKkKlansman

  • Shoplifters

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Blockers

  • Game Night

    ★★★½

  • Love, Simon

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • The Game Changers

    ★★★½

  • Blindspotting

    ★★★★

  • Den of Thieves

    ★★★★

  • Searching

    ★★★½

  • All the Money in the World

    ★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★½

  • Justice League

    ★★★

  • Suck Me Shakespeer 3

    ★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Only God Can Judge Me

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★½

  • Papillon

    ★★½

  • It

    ★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★

  • The Beginner

    ★★½

  • The Hitman's Bodyguard

    ★★★

  • Naked

    ★½

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Shot Caller

    ★★★★

  • Transformers: The Last Knight

    ★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★★

  • Okja

    ★★★½

  • A Prayer Before Dawn

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • King Arthur: Legend of the Sword

    ★½

  • Dear Basketball

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • The Fate of the Furious

    ★★★½

  • Going in Style

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Wind River

    ★★★★

  • Sherlock: The Final Problem

    ★★★★

  • Sherlock - The Lying Detective

    ★★★★

  • Live by Night

    ★★★½

  • Collateral Beauty

    ★★★

  • Moana

    ★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★½

  • Welcome to the Hartmanns

    ★★★

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • The Accountant

    ★★★★

  • The Invisible Guest

    ★★★★½

  • Lion

    ★★★★½

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★½

  • La La Land

    ★★★★½

  • War Dogs

    ★★★½

  • Boyka: Undisputed IV

    ★★½

  • Suicide Squad

    ★★

  • Central Intelligence

    ★★★