• Finding Dory

    ★★★½

  • Blood Father

    ★★½

  • Hell or High Water

    ★★★

  • The Nice Guys

    ★★★½

  • Money Monster

    ★★★

  • Neighbors 2: Sorority Rising

    ★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★½

  • The Jungle Book

    ★★★½

  • Sausage Party

    ½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★½

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★½

  • The Wild Soccer Bunch 6

    ½

  • Zootopia

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★

  • Nick: Off Duty

    ★★

  • Perfect Strangers

    ★★

  • Captain Fantastic

    ★★★★½

  • O.J.: Made in America

  • Sherlock: The Abominable Bride

    ★★★★

  • I'm Off Then

    ★★½

  • The Revenant

    ★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★½

  • Alvin and the Chipmunks: The Road Chip

    ★★

  • Land of Mine

    ★★★★

  • Creed

    ★★★★★

  • The Night Before

    ★★★

  • The Big Short

    ★★★★

  • Concussion

    ★★★½

  • Spectre

    ★★★½

  • Bridge of Spies

    ★★★

  • Burnt

    ★★★½

  • The Intern

    ★★★

  • Remember

    ★★

  • The Martian

    ★★★½

  • Suck Me Shakespeer 2

    ★★

  • Steve Jobs

    ★★★★

  • Black Mass

    ★★★★

  • Room

    ★★★★½

  • Legend

    ★★★★

  • Everest

    ★★★

  • The Man from U.N.C.L.E.

    ★★★

  • Straight Outta Compton

    ★★★★★

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★★½

  • Mr. Holmes

    ★★½

  • Inside Out

    ★★★½

  • Jurassic World

    ★★★

  • San Andreas

    ★★½

  • Sicario

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Spy

    ★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★

  • Half Brothers

    ★½

  • Furious 7

    ★★★½

  • Get Hard

    ★★

  • Southpaw

    ★★★½

  • Trainwreck

    ★★

  • The Invitation

    ★★★★

  • Run All Night

    ★★★

  • Chappie

    ★★

  • Focus

    ★★★★

  • McFarland, USA

    ★★★★

  • Dreamgirls

    ★½

  • The Gunman

    ★★

  • The DUFF

    ★★½

  • Victoria

    ★★★★

  • Dope

    ★★★½

  • True Story

    ★★½

  • The Wedding Ringer

    ★★★

  • Head Full of Honey

    ★★★

  • Ex Machina

    ★★★½

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★½

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★★