dgrunert has logged 252 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Extraction

Extraction

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dark City

Dark City

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hunter Hunter

Hunter Hunter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Seventh Sign

The Seventh Sign

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Archenemy

Archenemy

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Anything for Jackson

Anything for Jackson

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bad Hair

Bad Hair

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Home for the Holidays

Home for the Holidays

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
His House

His House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Alone

Alone

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fingers

Fingers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Brahms: The Boy II

Brahms: The Boy II

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Polaroid

Polaroid

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Mortuary Collection

The Mortuary Collection

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Dark and the Wicked

The Dark and the Wicked

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Killdozer

Killdozer

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Neon Maniacs

Neon Maniacs

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Popcorn

Popcorn

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Halloween

Halloween

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Trick or Treat

Trick or Treat

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Nosferatu the Vampyre

Nosferatu the Vampyre

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Maniac

Maniac

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Village of the Damned

Village of the Damned

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Toolbox Murders

Toolbox Murders

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Uninvited

The Uninvited

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Texas Chainsaw Massacre

The Texas Chainsaw Massacre

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Ring

The Ring

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry