• The Old Guard

    ★★½

  • I Know This Much Is True

    ★★★★

  • Normal People

    ★★½

  • Defending Jacob

    ★★★★★

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • Survive

    ★★★

  • The English Game

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Unbelievable

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Blindspot

  • Love, Death & Robots: The Secret War

  • Love, Death & Robots: Lucky 13

  • Love, Death & Robots: The Dump

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

  • Love, Death & Robots: Fish Night

  • Love, Death & Robots: Shape-Shifters

  • Love, Death & Robots: Ice Age

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

  • Love, Death & Robots: Suits

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

  • Love, Death & Robots: The Witness

  • Love, Death & Robots: Three Robots

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

  • Five Feet Apart

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Black Mirror: Metalhead

  • Black Mirror: Crocodile

  • Black Mirror: Arkangel

  • Black Mirror: Black Museum

  • Black Mirror: USS Callister

  • Black Mirror: Hang the DJ

  • Wonder

    ★★★

  • Alias Grace

    ★★★★

  • Papillon

    ★★★

  • Manhunt

    ★★★½

  • Sherlock: The Final Problem

    ★★★★

  • Black Mirror: Men Against Fire

  • Black Mirror: Hated in the Nation

  • Black Mirror: Playtest

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

  • Black Mirror: Nosedive

  • Black Mirror: San Junipero

  • La La Land

    ★★★★★

  • 11.22.63

    ★★★★

  • Black Mirror: White Christmas

  • Interstellar

    ★★★★★

  • The Fault in Our Stars

    ★★★

  • Black Mirror: The Waldo Moment

  • Black Mirror: White Bear

  • Black Mirror: Be Right Back

  • The Dark Knight Rises

    ★★★½

  • The Dictator

    ★★½

  • Black Mirror: The Entire History of You

  • Black Mirror: Fifteen Million Merits

  • Black Mirror: The National Anthem

  • The Karate Kid

    ★★★½

  • The Dark Knight

    ★★★★★