• The Batman

  • He's All That

    ½

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • SK8 the Infinity

    ★★★★★

  • The Princess Switch: Switched Again

    ½

  • Given

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • After We Collided

    ★★

  • The Kissing Booth 2

  • The High Note

    ★★★★

  • Mulan

    ½

  • 365 Days

    ½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Banana Fish

    ★★★★★

  • Haikyuu!! Movie 3: Genius and Sense

    ★★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★★

  • Good Time

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★★

  • Interstellar

    ★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★★

  • The Amazing Spider-Man

    ★★★★

  • The Social Network

    ★★★★½

  • Black Swan

    ★★★★★

  • Inception

    ★★★★★

  • The Twilight Saga: Eclipse

    ★★★

  • Remember Me

    ★★★½

  • The Twilight Saga: New Moon

    ★★

  • Jennifer's Body

    ★★★★

  • Twilight

    ★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Goblet of Fire

    ★★★★½

  • Brokeback Mountain

    ★★★★★

  • Ocean's Twelve

    ★★★★

  • Spider-Man 2

    ★★★★

  • The Notebook

    ★★★

  • Spider-Man

    ★★★★

  • Ocean's Eleven

    ★★★★

  • Girl, Interrupted

    ★★★★★

  • 10 Things I Hate About You

    ★★★★

  • Clueless

    ★★★★

  • Schindler's List

    ★★★★

  • Reservoir Dogs

    ★★½

  • My Own Private Idaho

    ★★★★★

  • Dog Day Afternoon

    ★★★★