• Cherry

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • The Little Things

    ★½

  • Mank

    ★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Dear Comrades!

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Escape From Pretoria

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Primal

    ★★★★½

  • The Painted Bird

    ★★★★½

  • First Cow

    ★★★★

  • The Assistant

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Whistlers

    ★★½

  • Beanpole

    ★★½

  • Swallow

    ★★½

  • Monos

    ★★★½

  • Patrick Melrose

    ★★★★★

  • Radium Girls

    ★★★

  • Game Night

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Hostiles

    ★★½

  • You Were Never Really Here

    ★★

  • The Square

    ★★★

  • Raw

    ★★★★½

  • Manchester by the Sea

    ★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★½