Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Old

Old

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
The Scorpion King

The Scorpion King

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★
Edit this entry  
23
Jolt

Jolt

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sinbad and the Eye of the Tiger

Sinbad and the Eye of the Tiger

1977
×
★★
Edit this entry  
16
Luca

Luca

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Black Roses

Black Roses

1988
×
★★★
Edit this entry  
05
Another 48 Hrs.

Another 48 Hrs.

1990
×
★★½
Edit this entry  
04
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
F9

F9

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Silent Partner

The Silent Partner

1978
×
★★★
Edit this entry  
23
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
In the Earth

In the Earth

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Xtro

Xtro

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Edit this entry  
31
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Headhunter

The Headhunter

×
★★★½
Edit this entry  
29
Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
Psycho Goreman

Psycho Goreman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
C.H.U.D.

C.H.U.D.

1984
×
★★★
Edit this entry  
16
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
★★½
Edit this entry  
14
Cosmic Sin

Cosmic Sin

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Crank

Crank

2006
×
★★★
Edit this entry  
09
Quiz Show

Quiz Show

1994
×
★★★½
Edit this entry  
05
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
R.I.P.D.

R.I.P.D.

2013
×
Edit this entry  
02
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
01
In Search of Darkness: Part II

In Search of Darkness: Part II

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Moxie

Moxie

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry