• Color Out of Space

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • Just Mercy

    ★★★½

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★

  • Sea Fever

    ★★★

  • True History of the Kelly Gang

    ★★

  • Leap of Faith: William Friedkin on The Exorcist

    ★★★½

  • Babyteeth

    ★★★½

  • In Search of the Last Action Heroes

    ★★★★

  • Ema

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • La Llorona

    ★★★★

  • Motherless Brooklyn

    ★★★½

  • Waves

    ★★★½

  • The Assistant

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • The Aeronauts

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Judy

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Rabid

    ★★

  • Death of a Vlogger

    ★★★

  • Hitsville: The Making of Motown

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Days of the Bagnold Summer

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Sator

    ★★★

  • Teen Titans Go! vs. Teen Titans

    ★★★½

  • Weathering with You

    ★★★½

  • Batman: Hush

    ★★

  • The Banana Splits Movie

    ★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★½

  • Crawl

    ★★★½

  • Schemers

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Away

    ★★★★★

  • Deadwood: The Movie

    ★★★★

  • Ma

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Diego Maradona

    ★★★★

  • The Wild Goose Lake

    ★★★½

  • Little Joe

    ★★★½

  • First Love

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • ReMastered: The Lion's Share

    ★★★

  • Les Misérables

    ★★★½

  • The Gangster, the Cop, the Devil

    ★★★

  • Bacurau

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • Brightburn

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Tolkien

    ★★★½

  • In Search of Darkness: A Journey Into Iconic '80s Horror

    ★★★★½

  • Swallow

    ★★★½

  • Crown Vic

    ★★★

  • Come to Daddy

    ★★★½

  • Mystify: Michael Hutchence

    ★★★½

  • Bliss

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Hellboy

    ★★

  • Missing Link

    ★★★½