• Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • The Humans

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★

  • Life of Crime: 1984-2020

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • Count Me In

  • NYC Epicenters 9/11➔2021½

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Coming 2 America

    ★★½

  • Cherry

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • The Little Things

    ★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★★

  • Long Toast

  • Education

    ★★½

  • Alex Wheatle

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

  • Small Axe

    ★★★★

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Bruce Springsteen's Letter to You

    ★★★½

  • The Comedy Store

    ★★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The War with Grandpa

    ★½

  • Tenet

    ★★★½

  • An American Pickle

    ★★★

  • The Stunt Double

  • Fear City: New York vs The Mafia

    ★★★½

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • 8:46

  • Capone

    ½

  • Rhubarb

  • New York New York

  • Arkansas

  • Beastie Boys Story

    ★★★★

  • Sincerely Louis C.K.

    ★★★★

  • Tom Segura: Ball Hog

    ★★★★½

  • Bert Kreischer: Hey Big Boy

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • The Hunt

    ★½

  • Spenser Confidential

    ★★

  • The Weeknd: After Hours

  • Wave Sounds

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Sergio

    ★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Residue

    ★★½

  • Time

    ★★★

  • Goldman v Silverman

  • Dave Chappelle: The Kennedy Center Mark Twain Prize

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★½

  • 1917

    ★★★

  • Klaus

    ★★½