• Fantasy Island

  • The Marriage Escape

    ★★★½

  • Falling

    ★★★½

  • The Rhythm Section

    ★½

  • A Perfectly Normal Family

    ★★★½

  • Exile

    ★★★★

  • The Glorias

    ★★½

  • Welcome to Chechnya

    ★★★

  • Surge

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Working Girls

    ★★½

  • Are We Lost Forever

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★½

  • Bloody Nose, Empty Pockets

    ★½

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★½

  • Eden

    ★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • Pinocchio

    ★★★★

  • Yummy

    ★★★½

  • Skyfire

  • Little Women

    ★★★★

  • Invasion: Planet Earth

    ½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Cleo

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★

  • Queen & Slim

    ★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Last Christmas

    ★★½

  • Tailgate

    ★★★★

  • Torpedo: U-235

    ★★★★

  • Jay and Silent Bob Reboot

  • Tench

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Among the Hills

    ★★

  • Rose Plays Julie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★½

  • Butt Boy

    ★★½

  • Sinner

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Bad Education

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Synchronic

    ★★½

  • Proxima

    ★★★½

  • The Sleepwalkers

    ★½

  • Military Wives

  • Hope Gap

    ★★★★

  • Our Friend

  • The Personal History of David Copperfield

  • Billie

    ★★½

  • Moffie

    ★★★★

  • The Painted Bird

    ★★★★½

  • Corpus Christi

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Seberg

    ★★★½

  • An Officer and a Spy

    ★★½

  • First Cow

    ★★★½

  • Judy

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • The Truth

    ★★★½

  • Adoration

    ★★★½

  • Vitalina Varela

    ★★★½

  • A Girl Missing

    ★★★½

  • A Rainy Day in New York

    ★★½

  • The Nightmare Gallery

    ½

  • Patrick

    ★★★½

  • Lara

    ★★★½

  • The Loudest Voice

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★