• Child's Play

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Satanic Panic

    ★★½

  • Sibyl

    ★★★½

  • Fire Will Come

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Lillian

    ★★★★

  • Young Ahmed

    ★★★★½

  • An Easy Girl

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • Joan of Arc

    ★★★

  • The Best Years of a Life

    ★★★

  • Papicha

    ★★★½

  • Beanpole

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • Les Misérables

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★★

  • Come to Daddy

    ★★

  • Bastaard

    ★★★

  • The Silence

    ★★★★

  • Crypto

    ★½

  • Criminal Audition

    ★★

  • Shazam!

    ★★

  • Pet Sematary

    ★★

  • Dumbo

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★

  • The Beach Bum

    ★★★★

  • Leaving Neverland

    ★★★

  • The Aftermath

    ★★½

  • O Beautiful Night

    ★★★½

  • Piranhas

    ★★★★

  • The Operative

    ★★★

  • The Golden Glove

    ★★★★½

  • Blinded by the Light

    ★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★½

  • Untouchable

  • The Lodge

    ★★★½

  • Hollywood on the river Scheldt

    ★★★★

  • Holmes & Watson

  • Welcome to Marwen

  • Backtrace

    ½

  • De Collega's 2.0

    ★★

  • Vice

    ★★★½

  • Bumblebee

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Aquaman

  • Escape at Dannemora

    ★★★½

  • Creed II

    ★★★

  • Abrakadabra

    ★★

  • Killer Kate!

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Stan & Ollie

    ★★★½

  • Belleville Cop

    ★★½

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★½

  • Call Sign

  • Seven in Heaven

    ★½

  • Don't Shoot

    ★★★

  • Asher

    ★★½

  • Harry Gruyaert. Photographer

    ★★★½

  • The Padre

    ★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Overlord

    ★★★

  • In Fabric

    ★★★

  • Green Book

    ★★★½

  • High Life

    ★★★

  • Freaks

    ★★

  • Halloween

    ★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • Mothers' Instinct

    ★★★½

  • Hotel Mumbai

    ★★★½