Sort by

Davis has logged 424 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Strange Days

Strange Days

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Holmes & Watson

Holmes & Watson

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Blockers

Blockers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Heart Condition

Heart Condition

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Happy Christmas

Happy Christmas

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
No Man's Land

No Man's Land

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
'R Xmas

'R Xmas

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Klute

Klute

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Roma

Roma

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

1954
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ronin

Ronin

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Mule

The Mule

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Paddington

Paddington

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Green Book

Green Book

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Reindeer Games

Reindeer Games

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Long Dumb Road

The Long Dumb Road

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Tully

Tully

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Zama

Zama

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Let the Corpses Tan

Let the Corpses Tan

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Limit

The Limit

2018
×
Read the review Edit this entry  
02
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Noel

Noel

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Supernova

Supernova

2000
×
Read the review Edit this entry  
29
Last Man Standing

Last Man Standing

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wild Bill

Wild Bill

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Geronimo: An American Legend

Geronimo: An American Legend

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Fred Claus

Fred Claus

2007
×
Read the review Edit this entry  
24
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Four Lions

Four Lions

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Creed II

Creed II

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Speed Kills

Speed Kills

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
Four Brothers

Four Brothers

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry