Sort by

Davis has logged 37 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jack Ryan: Shadow Recruit

Jack Ryan: Shadow Recruit

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Sum of All Fears

The Sum of All Fears

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Clear and Present Danger

Clear and Present Danger

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Patriot Games

Patriot Games

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Southern Comfort

Southern Comfort

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Predator

Predator

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Friday Night Lights

Friday Night Lights

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Arizona

Arizona

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Last Action Hero

Last Action Hero

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Crossroads

Crossroads

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jungle Fever

Jungle Fever

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Brewster's Millions

Brewster's Millions

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Mile 22

Mile 22

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Game Plan

The Game Plan

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Medicine Man

Medicine Man

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Streets of Fire

Streets of Fire

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
48 Hrs.

48 Hrs.

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Hunt for Red October

The Hunt for Red October

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Nomads

Nomads

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
I Am Paul Walker

I Am Paul Walker

2018
×
Read the review Edit this entry  
12
The Meg

The Meg

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Package

The Package

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Package

The Package

2018
×
Read the review Edit this entry  
10
The Hidden

The Hidden

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Prayer Before Dawn

A Prayer Before Dawn

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mo' Better Blues

Mo' Better Blues

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Timeline

Timeline

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry