Diegoquaglia has logged 533 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
To Have and Have Not

To Have and Have Not

1944
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Alfie

Alfie

2004
×
★★★½
Edit this entry  
25
Titicut Follies

Titicut Follies

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
7 Prisoners

7 Prisoners

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
When the Wind Blows

When the Wind Blows

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The 4th Man

The 4th Man

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mary

Mary

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Accidental Tourist

The Accidental Tourist

1988
×
★★★★
Edit this entry  
18
Zeros and Ones

Zeros and Ones

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Muppets from Space

Muppets from Space

1999
×
★★★
Edit this entry  
17
Mortal Thoughts

Mortal Thoughts

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Muppet Treasure Island

Muppet Treasure Island

1996
×
★★★½
Edit this entry  
15
Choose Me

Choose Me

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Deep Blue Sea

The Deep Blue Sea

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Infiltrator

The Infiltrator

2016
×
★★★
Edit this entry  
12
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★½
Edit this entry  
12
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Edit this entry  
12
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Edit this entry  
11
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Second Civil War

The Second Civil War

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Birdy

Birdy

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Superman

Superman

1978
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Insider

The Insider

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Ahed's Knee

Ahed's Knee

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Medusa

Medusa

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
France

France

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Dressed to Kill

Dressed to Kill

1980
×
★★★★
Edit this entry  
30
Sisters

Sisters

1972
×
★★★★
Edit this entry  
30
Introduction

Introduction

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Fury

The Fury

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
As Verdades

As Verdades

×
★★
Edit this entry  
29
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
28
What Do We See When We Look at the Sky?

What Do We See When We Look at the Sky?

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dune

Dune

1984
×
★★★½
Edit this entry  
26
Marx Can Wait

Marx Can Wait

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Night Falls on Manhattan

Night Falls on Manhattan

1996
×
★★★★
Edit this entry  
24
Seconds

Seconds

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cow

Cow

2021
×
★★★½
Edit this entry