Diego has logged 227 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
6 Underground

6 Underground

2019
×
Read the review Edit this entry  
31
Little Women

Little Women

2019
×
Read the review Edit this entry  
31
The Last Boy Scout

The Last Boy Scout

1991
×
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
Read the review Edit this entry  
26
Bad Boys II

Bad Boys II

2003
×
Read the review Edit this entry  
25
Shazam!

Shazam!

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
Read the review Edit this entry  
25
Knives Out

Knives Out

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
Alex, Listen to your Heart

Alex, Listen to your Heart

2018
×
Edit this entry  
21
6 Underground

6 Underground

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
6 Underground

6 Underground

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
6 Underground

6 Underground

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
6 Underground

6 Underground

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
6 Underground

6 Underground

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
6 Underground

6 Underground

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
Watchmen

Watchmen

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
6 Underground

6 Underground

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
6 Underground

6 Underground

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
One Crazy Summer: A Look Back at Gravity Falls

One Crazy Summer: A Look Back at Gravity Falls

2018
×
Read the review Edit this entry  
10
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
A Bug's Life

A Bug's Life

1998
×
Read the review Edit this entry  
03
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
Something Between Us

Something Between Us

2015
×
Read the review Edit this entry  
02
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Wasteland No. 1: Ardent Verdant

Wasteland No. 1: Ardent Verdant

2017
×
Read the review Edit this entry  
29
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Touch of Evil

Touch of Evil

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Saving Mr. Banks

Saving Mr. Banks

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Brothers Bloom

The Brothers Bloom

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Blob

The Blob

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Blob

The Blob

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hugo

Hugo

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Messengers

The Messengers

2007
×
Read the review Edit this entry  
13
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Return of the Living Dead III

Return of the Living Dead III

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Rio Bravo

Rio Bravo

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Boat That Rocked

The Boat That Rocked

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry