• Avatar 2

  • American Murder: The Family Next Door

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • Mulan

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Charlie's Angels

  • Klaus

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • Disco

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Brightburn

    ★★

  • Aladdin

    ★★★½

  • Tolkien

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Someone Great

  • Shazam!

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★

  • Glass

    ★★

  • The Possession of Hannah Grace

    ★★

  • Mortal Engines

    ★★½

  • Aquaman

    ★★★

  • Mary Queen of Scots

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★★

  • The Nutcracker and the Four Realms

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★½

  • Venom

    ★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★

  • Roma

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

  • The Meg

  • Christopher Robin

    ★★

  • The Spy Who Dumped Me

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

  • Teen Titans Go! To the Movies

  • Climax

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

    ★★★★★

  • A Quiet Place

    ★★½

  • Tomb Raider

  • Red Sparrow

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★

  • Ophelia

    ★½

  • Skate Kitchen

    ★★★½

  • Mandy

    ★★★★

  • Bright

    ★★★★

  • Pitch Perfect 3

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • The Greatest Showman

    ★★

  • Murder on the Orient Express

  • Geostorm

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • The Snowman

    ★★★

  • Happy Death Day

  • Blade Runner 2049

    ★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★

  • Downsizing

    ★★

  • I, Tonya

  • Home Again

  • It

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★

  • Death Note

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★★½