• Minnal Murali

    ★★★★

  • Pushpa: The Rise - Part 1

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Bheemante Vazhi

    ★★★

  • Marakkar: Lion of the Arabian Sea

    ★★

  • Kurup

    ★★½

  • Kanakam Kaamini Kalaham

    ★★

  • Jai Bhim

    ★★★½

  • Kaanekkaane

    ★★★★

  • The Voyeurs

    ★½

  • Kuruthi

    ★★½

  • Navarasa

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Sarpatta Parambarai

    ★★★★

  • Malik

    ★★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★½

  • Aanum Pennum

    ★★½

  • Kala

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

  • Drishyam 2

    ★★★½

  • Churuli

    ★★★

  • Master

    ★★★½

  • Andhaghaaram

    ★★★½

  • Halal Love Story

    ★★★

  • Soul

    ★★★½

  • C U Soon

    ★★★★

  • Maniyarayile Ashokan

    ★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • Extraction

    ★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • Kappela

    ★★★½

  • Kannum Kannum Kollaiyadithaal

    ★★½

  • Thappad

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Paapam Cheyyathavar Kalleriyatte

    ★★★

  • Trance

    ★★★½

  • Varane Avashyamund

    ★★½

  • Dia

    ★★★

  • Ayyappanum Koshiyum

    ★★★½

  • Shylock

    ★★

  • Big Brother

  • Ala Vaikunthapurramuloo

    ★★½

  • Anjaam Pathiraa

    ★★★½

  • Darbar

    ★★½

  • Prathi Poovankozhi

    ★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Kettiyollaanu Ente Maalakha

    ★★★

  • Jack & Daniel

    ★★½

  • Bigil

    ★★★

  • Kaithi

    ★★★½

  • War

    ★★½

  • Asuran

    ★★★½

  • Sye Raa Narasimha Reddy

    ★★★½

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Moothon

    ★★★½

  • Jallikattu

    ★★★½

  • Love Action Drama

    ★★

  • Joker

    ★★★★

  • Evaru

    ★★★½

  • Kalki

    ★★

  • Ambili

    ★★★

  • The Divine Fury

    ★★★

  • Thanneer Mathan Dinangal

    ★★★

  • Dear Comrade

    ★★★½

  • Aadai

    ★★★

  • Batman: Hush

    ★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • Crawl

    ★★★½

  • Pathinettam Padi

    ★½

  • Luca

    ★★★

  • Kakshi: Amminippilla

    ★★½