Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★
Edit this entry  
08
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Edit this entry  
03
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
Unbroken

Unbroken

2014
×
★★★
Edit this entry  
21
Teen Wolf

Teen Wolf

1985
×
Edit this entry  
20
Horton Hears a Who!

Horton Hears a Who!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Kung Fu Panda 3

Kung Fu Panda 3

2016
×
★★★
Edit this entry  
05
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
This Is Where I Leave You

This Is Where I Leave You

2014
×
★★
Edit this entry  
04
A Million Ways to Die in the West

A Million Ways to Die in the West

2014
×
★★
Edit this entry  
18
The Color Purple

The Color Purple

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Big Business

Big Business

1988
×
★★★
Edit this entry  
15
Osmosis Jones

Osmosis Jones

2001
×
★★½
Edit this entry  
02
Night at the Museum: Secret of the Tomb

Night at the Museum: Secret of the Tomb

2014
×
★★
Edit this entry  
02
Never Been Kissed

Never Been Kissed

1999
×
Edit this entry  
26
The First Wives Club

The First Wives Club

1996
×
★★★★
Edit this entry  
25
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Maid in Manhattan

Maid in Manhattan

2002
×
★★★
Edit this entry  
31
Trixie Mattel: Moving Parts

Trixie Mattel: Moving Parts

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Queen

The Queen

1968
×
★★★★
Edit this entry  
23
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Blues Brothers

The Blues Brothers

1980
×
★★★★
Edit this entry  
09
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Rush Hour 3

Rush Hour 3

2007
×
★★★
Edit this entry  
08
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
Rush Hour 2

Rush Hour 2

2001
×
★★★
Edit this entry  
07
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
★★★½
Edit this entry  
03
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Ghost

Ghost

1990
×
★★★½
Edit this entry  
13
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★
Edit this entry  
13
Ghosts of Girlfriends Past

Ghosts of Girlfriends Past

2009
×
★★
Edit this entry  
10
What to Expect When You're Expecting

What to Expect When You're Expecting

2012
×
★★★
Edit this entry  
06
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★★
Edit this entry  
31
Just Friends

Just Friends

2005
×
★★★
Edit this entry  
23
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★★
Edit this entry  
11
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Angry Birds Movie 2

The Angry Birds Movie 2

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★½
Edit this entry