Dimitri has logged 31 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Clown Motel: Spirits Arise

Clown Motel: Spirits Arise

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
31
The Eagle

The Eagle

2011
×
★★½
Edit this entry  
29
Sherlock Holmes: A Game of Shadows

Sherlock Holmes: A Game of Shadows

2011
×
★★★½
Edit this entry  
27
Invictus

Invictus

2009
×
★★★
Edit this entry  
27
Miss Sloane

Miss Sloane

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hunter Killer

Hunter Killer

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★★
Edit this entry  
20
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★½
Edit this entry  
20
Patriots Day

Patriots Day

2016
×
★★★½
Edit this entry  
19
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Amateur

Amateur

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
17
THX 1138

THX 1138

1971
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Predators

Predators

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Life of Pi

Life of Pi

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Queen

The Queen

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
Gandhi

Gandhi

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Edit this entry  
10
Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole

Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole

2010
×
★★★★
Edit this entry  
09
Mulholland Falls

Mulholland Falls

1996
×
★★½
Edit this entry  
09
Once Upon a Time in London

Once Upon a Time in London

2019
×
★★½
Edit this entry  
09
3:10 to Yuma

3:10 to Yuma

2007
×
★★★★
Edit this entry  
06
Home of the Brave

Home of the Brave

2006
×
★★½
Edit this entry  
05
The Last Dance

The Last Dance

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
05
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★
Edit this entry  
05
Poseidon

Poseidon

2006
×
★★★
Edit this entry  
04
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Theory of Everything

The Theory of Everything

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry