Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
New York Minute

New York Minute

2004
×
Read the review Edit this entry  
07
Mainstream

Mainstream

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Read the review Edit this entry  
02
Shadow and Bone - The Afterparty

Shadow and Bone - The Afterparty

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
The Cheetah Girls 2

The Cheetah Girls 2

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Cheetah Girls

The Cheetah Girls

2003
×
Read the review Edit this entry  
29
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Here Are the Young Men

Here Are the Young Men

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bad Genius

Bad Genius

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
What a Girl Wants

What a Girl Wants

2003
×
Read the review Edit this entry  
12
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Thunder Force

Thunder Force

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
Monte Carlo

Monte Carlo

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Waves

Waves

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cars

Cars

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry