Elisha has logged 28 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Trust

Trust

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Celebration

The Celebration

1998
×
★★★½
Edit this entry  
27
Person to Person

Person to Person

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Person to Person

Person to Person

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Poison

Poison

1991
×
★★★½
Edit this entry  
24
Master, a Building in Copacabana

Master, a Building in Copacabana

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Landscape in the Mist

Landscape in the Mist

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
What Happened Was...

What Happened Was...

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dead Man's Letters

Dead Man's Letters

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Millennium Actress

Millennium Actress

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fucked Like a Star

Fucked Like a Star

×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Honey

Honey

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Julien Donkey-Boy

Julien Donkey-Boy

1999
×
★★★★
Edit this entry  
15
Gummo

Gummo

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Gummo

Gummo

1997
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
L'Atalante

L'Atalante

1934
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Brown Bunny

The Brown Bunny

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Bakery Girl of Monceau

The Bakery Girl of Monceau

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Lemonade Joe

Lemonade Joe

1964
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Last Year at Marienbad

Last Year at Marienbad

1961
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Boy

Boy

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
News from Home

News from Home

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Killer of Sheep

Killer of Sheep

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Meantime

Meantime

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Giving Voice

Giving Voice

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Boat People

Boat People

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Minnie and Moskowitz

Minnie and Moskowitz

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Submarine

Submarine

2010
×
★½
Edit this entry