Elisha has logged 20 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Giuseppe Makes a Movie

Giuseppe Makes a Movie

2014
×
★★★
Edit this entry  
29
High Hopes

High Hopes

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Short & Curlies

The Short & Curlies

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bamboozled

Bamboozled

2000
×
★½
Edit this entry  
26
Emma Mae

Emma Mae

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A New Leaf

A New Leaf

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dragon Ball Super: Broly

Dragon Ball Super: Broly

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
Mandabi

Mandabi

1968
×
★★★
Edit this entry  
11
Paul Mooney: Know Your History - Jesus Is Black... So Was Cleopatra

Paul Mooney: Know Your History - Jesus Is Black... So Was Cleopatra

2007
×
Read the review Edit this entry  
11
Thou Wast Mild and Lovely

Thou Wast Mild and Lovely

2014
×
★★½
Edit this entry  
09
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Shakedown

Shakedown

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
And Nothing Happened

And Nothing Happened

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
His Motorbike, Her Island

His Motorbike, Her Island

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Daguerréotypes

Daguerréotypes

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Acquaintances of a Lonely John

The Acquaintances of a Lonely John

2008
×
Read the review Edit this entry  
02
One Day Before the Rainy Season

One Day Before the Rainy Season

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Sink or Swim

Sink or Swim

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Lolita

Lolita

1962
×
★★★
Edit this entry