• Ocean's Eight

    ★★★★

  • Rafiki

    ★★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★★

  • Love, Gilda

    ★★★

  • Flopsy Turvy

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • Wild Nights with Emily

    ★★★

  • It's Me, Sugar

    ★★★★

  • Game Night

    ★★★½

  • Unsane

    ★★★½

  • Assassination Nation

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • My Astonishing Self: Gabriel Byrne on George Bernard Shaw

  • The Escape

    ★★★★

  • Disobedience

    ★★★★★

  • Professor Marston and the Wonder Women

    ★★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • My Days of Mercy

    ★★½

  • Marc Maron: Too Real

    ★★★★

  • Diana: In Her Own Words

    ★★★★★

  • A Bad Moms Christmas

    ★★★★

  • Void

    ★★★

  • My Cousin Rachel

    ★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★★

  • The Death and Life of Marsha P. Johnson

    ★★★★

  • Big Little Lies

    ★★★★★

  • National Theatre Live: Saint Joan

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Ingrid Goes West

    ★★

  • Novitiate

    ★★★½

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★★★

  • 13th

    ★★★★★

  • Denial

    ★★★★

  • Their Finest

    ★★★

  • Below Her Mouth

    ½

  • Orphan

    ★★

  • The History of Love

    ★★½

  • La La Land

    ★★★★

  • The Girl with All the Gifts

    ★★★★

  • 100 Streets

    ★★½

  • The Handmaiden

  • Sport Relief Special

    ★★★

  • Marc Maron: More Later

    ★★★★½

  • John Mulaney: The Comeback Kid

    ★★★★½

  • The Lobster

    ★★★★★

  • San Andreas

    ★★★

  • Youth

    ★★★★

  • Carol

    ★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★

  • Gemma Bovery

    ★★★½

  • The Duchess of Malfi

    ★★★★

  • The Voices

    ★★★½

  • Marc Maron: Thinky Pain

    ★★★½

  • Runner Runner

    ★★

  • Afternoon Delight

    ★★★½

  • Aya of Yop City

    ★★★½

  • Upstream Color

    ★★★★

  • Oz the Great and Powerful

    ★★½

  • Hansel & Gretel: Witch Hunters

    ★★½

  • Les Misérables

    ★★★★

  • Heroes and Demons

  • Bond on Location

  • Song for Marion

    ★★★★

  • The Impossible

    ★★★½

  • Byzantium

    ★★★½

  • It's Getting Late

    ★★★★★

  • Astonish Me

    ★★½

  • For Lovers Only

    ★★★★★

  • The Night Watch

    ★★★★

  • Shakespeare's Globe: Love's Labour's Lost

  • Burlesque

    ★★★★

  • Made in Dagenham

    ★★★½