• A Turtle's Tale: Sammy's Adventures

  • Aftershock

    ★★★½

  • Prince of Persia: The Sands of Time

    ★★

  • Tamara Drewe

    ★½

  • Clash of the Titans

    ★½

  • St Trinian's 2: The Legend of Fritton's Gold

    ★★★

  • The Disappearance of Alice Creed

    ★★

  • Jennifer's Body

    ★★★★

  • Perfect

  • The Boat That Rocked

    ★★½

  • Director Marc Forster

  • On Location

  • Quantum of Solace

    ★★½

  • Three and Out

    ★★★

  • Tess of the D'Urbervilles

    ★★★

  • The Brothers Bloom

    ★★★★

  • RockNRolla

  • Lost in Austen

    ★★★½

  • Mamma Mia!

    ★★★★★

  • Definitely, Maybe

    ★★★½

  • St. Trinian's

    ★★★★★

  • Capturing Mary

    ★★

  • Hairspray

    ★★★★

  • Persepolis

    ★★★★

  • Water Lilies

    ★★★★

  • The Devil Wears Prada

    ★★★★

  • Rent

    ★★★

  • Imagine Me & You

    ★★★★

  • Supervolcano: The Truth About Yellowstone

    ★★

  • The Day After Tomorrow

    ★★

  • D.E.B.S.

    ★★★★

  • Cheaper by the Dozen

    ★★★

  • School of Rock

    ★★★★

  • Love Actually

    ★★★★★

  • The Core

    ★★

  • D.E.B.S.

    ★★

  • Chicago

    ★★★★★

  • Asterix & Obelix: Mission Cleopatra

    ★★★★

  • The Mummy Returns

    ★★★½

  • The Emperor's New Groove

    ★★★★

  • The Perfect Storm

  • But I'm a Cheerleader

    ★★★★½

  • The Mummy

    ★★★

  • Aimee & Jaguar

    ★★★★½

  • Hercules

    ★★★★

  • Dante's Peak

    ★★

  • To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

    ★★★★★

  • Forrest Gump

  • Sister Act

    ★★★★

  • Thelma & Louise

    ★★★★★

  • My Neighbor Totoro

    ★★★★

  • Desert Hearts

    ★★★★★

  • Nine to Five

    ★★★★★

  • All That Jazz

    ★★★★★

  • Grey Gardens

    ★★★★

  • Monty Python and the Holy Grail

    ★★★★

  • Cabaret

    ★★★★

  • Hello, Dolly!

    ★★★★

  • The Children's Hour

    ★★★★★

  • Breathless

    ★★★★

  • White Christmas

    ★★★★★

  • Sunset Boulevard

    ★★★★★

  • The Wizard of Oz

  • Watch the Skies