• The Paperboy

    ★★★★★

  • Casino

    ★★★★★

  • Christine

    ★★★★★

  • Ghost Dog: The Way of the Samurai

    ★★★★½

  • Where the Truth Lies

    ★★★★★

  • Sid & Nancy

    ★★★★★

  • The Conversation

    ★★★★★

  • Loving

    ★★★★

  • Jackie

    ★★★★

  • Toni Erdmann

    ★★★½

  • Spring

    ★★★

  • Starred Up

    ★★★★½

  • Days of Heaven

    ★★★★★

  • The Heart is Deceitful Above All Things

    ★★★

  • Gold

    ★★★

  • Me Him Her

    ★★★½

  • Blade: Trinity

    ★★

  • Clouds of Sils Maria

    ★★★★