Jane Vivian has logged 19 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Unholy

The Unholy

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pixote

Pixote

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Funeral Parade of Roses

Funeral Parade of Roses

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Labyrinth of Dreams

Labyrinth of Dreams

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Angel Dust

Angel Dust

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Saw II

Saw II

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
August in the Water

August in the Water

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Confessions

Confessions

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mirrored Mind

Mirrored Mind

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Belle de Jour

Belle de Jour

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Funeral Parade of Roses

Funeral Parade of Roses

1969
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
08
August in the Water

August in the Water

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mutant Girls Squad

Mutant Girls Squad

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Multiple Maniacs

Multiple Maniacs

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mirrored Mind

Mirrored Mind

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
I Am Here....Now

I Am Here....Now

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Pink Narcissus

Pink Narcissus

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry