• The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ½

  • Eternals

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • NYC Epicenters 9/11➔2021½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Beckett

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Old

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • No Sudden Move

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • F9

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Cherry

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Passing

    ★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • The Little Things

    ★★½

  • WandaVision

  • Locked Down

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Education

    ★★★

  • Let Them All Talk

    ★★★★

  • Alex Wheatle

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Mank

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Empty Man

    ★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★★½

  • The Comey Rule

    ★★★

  • Mangrove

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • The One and Only Ivan

    ★★★

  • Project Power

    ★½

  • An American Pickle

    ★★★

  • Jim Jefferies: Intolerant

  • Hamilton

    ★★★

  • Artemis Fowl

    ½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★★

  • Capone

    ★★

  • I Know This Much Is True

  • A Parks and Recreation Special