Dizzle_Sizzle has logged 342 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Brown Bunny

The Brown Bunny

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Sorry We Missed You

Sorry We Missed You

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bloody Nose, Empty Pockets

Bloody Nose, Empty Pockets

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Archenemy

Archenemy

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Songbird

Songbird

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
Werewolf

Werewolf

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
VFW

VFW

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Five Times Two

Five Times Two

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Survival Skills

Survival Skills

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The New York Ripper

The New York Ripper

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Holiday

Holiday

1938
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Braid

Braid

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Johnny Mnemonic

Johnny Mnemonic

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Transit

Transit

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Girl

Girl

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Body Snatchers

Body Snatchers

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Sputnik

Sputnik

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Triangle

Triangle

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Funeral

The Funeral

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spring

Spring

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Parting Glances

Parting Glances

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dead of Night

Dead of Night

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Modern Romance

Modern Romance

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
King of New York

King of New York

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Confessions

Confessions

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
4 Months, 3 Weeks and 2 Days

4 Months, 3 Weeks and 2 Days

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Oslo, August 31st

Oslo, August 31st

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Old Boyfriends

Old Boyfriends

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Wanda

Wanda

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Emelie

Emelie

2015
×
★★
Read the review Edit this entry