• Kajillionaire

    ★★★½

  • Underwater

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 6 Underground

    ★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★★

  • Richard Jewell

    ★★★

  • The Queen of Black Magic

    ★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★

  • Earthquake Bird

    ★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • The Wave

    ★★

  • VFW

    ★★★

  • The Cleansing Hour

    ★½

  • Hell House LLC III: Lake of Fire

  • Random Acts of Violence

    ★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★½

  • 3 from Hell

  • The Beach House

    ★★

  • Guns Akimbo

    ★½

  • Saint Maud

    ★★½

  • Bad Education

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • White Lie

    ★★★½

  • Synchronic

    ★★½

  • Color Out of Space

    ★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Babyteeth

    ★★★

  • Ema

    ★★★★

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Waves

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Haunt

    ★★½

  • The House of Us

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★½

  • Ready or Not

    ★★★

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

    ★★½

  • A Good Woman Is Hard to Find

    ★★½

  • Weathering with You

    ★★★

  • Vivarium

    ★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★½

  • Matthias & Maxime

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • First Love

    ★★★★

  • Sorry We Missed You

    ★★★★

  • Atlantics

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Swallow

    ★★★½

  • Come to Daddy

    ★★

  • Bliss

    ★★½

  • After Midnight

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Us

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Daniel Isn't Real

    ★★★

  • Long Shot

    ★★½