• Captain Marvel

    ★★

  • Triple Frontier

    ★★★

  • We Summon the Darkness

    ★★

  • Isn't It Romantic

    ★★

  • System Crasher

    ★★★★½

  • Fourteen

    ★★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • The Souvenir

    ★★★★

  • The Vast of Night

    ★★★½

  • The Death of Dick Long

    ★★★

  • The Lodge

    ★★½

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Honey Boy

    ★★★★

  • The Swerve

    ★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★½

  • Happy New Year, Colin Burstead

    ★★★

  • The Night Comes for Us

    ★★★½

  • Overlord

    ★★★½

  • Apostle

    ★★★½

  • The Perfection

    ★★

  • Extremity

    ★½

  • Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

    ★½

  • Hold the Dark

    ★★★

  • mid90s

    ★★★

  • High Life

    ★★½

  • Her Smell

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★

  • Wild Rose

    ★★★½

  • The Nightingale

    ★★★½

  • Greta

    ★★½

  • The Predator

    ★½

  • Dragged Across Concrete

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★

  • May the Devil Take You

    ★★

  • The Meg

    ★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Calibre

    ★★★

  • Action Point

  • Burning

    ★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★½

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Climax

    ★★★

  • Ash Is Purest White

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Braid

    ★★

  • The Great Pretender

    ★★★½

  • Thunder Road

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★★

  • Upgrade

    ★★★½

  • Wobble Palace

    ★★★

  • Unfriended: Dark Web

    ★★½

  • Support the Girls

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Game Night

    ★★★½

  • Unsane

  • Transit

    ★★★★

  • Grass

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • When We First Met

    ★½

  • Tully

    ★★★★

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★½

  • Piercing

    ★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★

  • Leave No Trace

    ★★★★½