• Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • When We First Met

    ★½

  • Tully

    ★★★★

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★½

  • Piercing

    ★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★

  • Leave No Trace

    ★★★★½

  • Mandy

    ★★★½

  • Searching

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • One Cut of the Dead

    ★★★½

  • Jigsaw

    ★½

  • Beyond Skyline

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Happy Death Day

    ★★★

  • Creep 2

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Sollers Point

    ★★★½

  • Only the Brave

  • Satan's Slaves

    ★★½

  • Gerald's Game

    ★★★

  • Revenge

    ★★★

  • The Ritual

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★

  • It

    ★★★

  • mother!

    ★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★★

  • Death Note

  • Logan Lucky

    ★★★½

  • The Hitman's Bodyguard

    ★★½

  • The Villainess

    ★★½

  • You Were Never Really Here

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • The Beguiled

    ★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★½

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★★

  • The Rider

    ★★★

  • Lover for a Day

    ★★★

  • A Prayer Before Dawn

    ★★½

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Alien: Covenant

    ★★★

  • It Comes at Night

    ★★★½

  • Thirst Street

    ★★★

  • The Fate of the Furious

    ★★½

  • Ghost in the Shell

    ★★

  • On the Beach at Night Alone

    ★★★★

  • Life

    ★★½

  • Mayhem

    ★★

  • Gemini

    ★★★½

  • The Disaster Artist

    ★★★½

  • Atomic Blonde

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★

  • The Foreigner

    ★★½

  • Kong: Skull Island

    ★★½

  • Beauty and the Beast

    ★★

  • Logan

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★½

  • Super Dark Times

    ★★★

  • Get Out

    ★★★½

  • Golden Exits

    ★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • Before I Fall

    ★★★½

  • Thoroughbreds

    ★★★½

  • Ingrid Goes West

    ★★★½

  • The Big Sick

    ★★★½

  • The Discovery

    ★★★½

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore