• Phil Wang: Philly Philly Wang Wang

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Annette

    ★★★½

  • Loki

  • Friends: The Reunion

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • The Woman in the Window

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Sandeep Aur Pinky Faraar

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★

  • Nate Bargatze: The Greatest Average American

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★

  • Coolie No. 1

    ½

  • AK vs AK

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

  • Ludo

    ½

  • Mank

    ★★★★★

  • Shithouse

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Run

  • Enola Holmes

    ★★

  • On the Rocks

    ★★

  • I Care a Lot

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

  • Jim Jefferies: Intolerant

    ★★★★½

  • 8:46

    ★★★★★

  • Gulabo Sitabo

    ★★★★★

  • Choked: Paisa Bolta Hai

    ★★½

  • A Parks and Recreation Special

    ★★★

  • Normal People

    ½

  • Yours Sincerely, Kanan Gill

    ★★★★★

  • Extraction

    ★½

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★½

  • Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Shubh Mangal Zyada Saavdhan

  • Love Aaj Kal

    ★★★★★

  • Infiltration

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Vir Das: For India

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Cold Meridian

    ★★★

  • Tanhaji: The Unsung Warrior

  • Ghost Stories

    ★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Seth Meyers: Lobby Baby

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★

  • Ravening

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • 405

    ★★★½

  • Bill Burr: Paper Tiger

    ★★★★★

  • Saint Maud

    ★★½

  • Bad Education

    ★★★★½