Djangomundane has logged 252 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
mother!

mother!

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Project X

Project X

2012
×
Read the review Edit this entry  
26
Vitalina Varela

Vitalina Varela

2019
×
Edit this entry  
26
Deerskin

Deerskin

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Whistlers

The Whistlers

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Waves

Waves

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★½
Edit this entry  
23
The Report

The Report

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Beanpole

Beanpole

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
21
By the Grace of God

By the Grace of God

2018
×
Edit this entry  
21
Frankie

Frankie

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Les Misérables

Les Misérables

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Sorry We Missed You

Sorry We Missed You

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Golden Glove

The Golden Glove

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
19
The Staggering Girl

The Staggering Girl

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
Nimic

Nimic

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
★★½
Edit this entry  
01
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Edit this entry  
01
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Two Lovers

Two Lovers

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bill Burr: Paper Tiger

Bill Burr: Paper Tiger

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★
Edit this entry  
16
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Revolutionary Road

Revolutionary Road

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry