Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
The Wild Goose Lake

The Wild Goose Lake

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rebecca

Rebecca

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Good Luck with Everything

Good Luck with Everything

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Dancing Pumpkin and the Ogre's Plot

The Dancing Pumpkin and the Ogre's Plot

2017
×
Read the review Edit this entry  
27
Mulan

Mulan

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Alli Thandha Vaanam

Alli Thandha Vaanam

2001
×
Read the review Edit this entry  
23
Legionnaire's Trail

Legionnaire's Trail

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
The Turning

The Turning

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
05
In Order of Disappearance

In Order of Disappearance

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Jesus Is King

Jesus Is King

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Abducted in Plain Sight

Abducted in Plain Sight

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Universal Soldier: Day of Reckoning

Universal Soldier: Day of Reckoning

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Slender Man

Slender Man

2018
×
Read the review Edit this entry  
05
Eight Crazy Nights

Eight Crazy Nights

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Inside

Inside

2016
×
Read the review Edit this entry  
09
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Desolation

Desolation

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Curvature

Curvature

2017
×
Read the review Edit this entry  
11
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Titan

The Titan

2018
×
Read the review Edit this entry  
04
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Heartthrob

Heartthrob

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Open House

The Open House

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Ghost House

Ghost House

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Bad Santa 2

Bad Santa 2

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry